gemplan חברת שיווק דיגיטלי ובניית אתרים

אנליזה רוחבית - Cross Channel Analysis

מה החשיבות של אנליזה רוחבית, יתרונות, חסרונות ושאלות נפוצות שיעזרו לכם להבין כיצד אנליזה רוחבית תשפר את ביצועים של העסק שלכם

בהשארת הפרטים אני  מאשר/ת לקבל אימיילים וחומרים פרסומיים מג'אם פלאן

Strategy advertising

ניתוב משאבים

אנליזה רוחבית מספקת מסקנות לגבי כל ערוץ בו אתם פועלים כך שתדעו איך להשקיע ואיפה. השקעת משאבים במקומות הנכונים מובילה להצלחות.

מסע לקוחות

הגולש הממוצע עובר דרך 4.5 ערוצי שיווק שונים, נצלו זאת! אנליזה רוחבית עוזרת להכיר את הגולש יותר, ולהתאים את ההצעות בכל נקודת מפגש (טאצ פוינט). 

שיפור יחס המרה

השקעה נכונה של המשאבים והבנה טובה יותר של מסע הלקוחות גורמות באופן ישיר לשיפור ביחס ההמרה = הכנסות יותר גבוהות.

למה צריך אנליזה רוחבית (Cross Channel Analysis)?

אנליזה רוחבית חוצת ערוצי שיווק מספקת יתרונות רציניים לחברות וארגונים המשתמשים בה ביעילות. היתרון המרכזי הינו גיבוש של סך חלקי כלי השיווק לתמונה אחת שלמה מפורטת וברורה. המסקנות שמגיעים אליהן עוזרות להבין אילו נקודות מגע (טאצ' פוינט) מספקות תוצאות ריווחיות ואלו פחות. היכולת להשוות נתונים בין הערוצים השונים עוזרת לייצר מפה מהימנה שבאמצעותה ניתן לזהות היכן להשקיע את המשאבים ולהחדיר אסטרטגיות מוצלחות מגובות נתונים ליוזמות שיווק עתידיות.

יתרונות וחסרונות של אנליזה רוחבית

יתרונות

חסרונות

איך אנחנו עושים את זה

כחברה המתמחה בעולם הדיגיטלי על שלל גווניו אנליזה רוחבית מהווה חלק מהיומיום שלנו וחלק בלתי נפרד מהצלחתם של לקוחותינו, לכן קודם כל חשוב לנו מאוד להכיר אתכם ואת הארגון/עסק שלכם. בלעדיכם אין לקוחות וכנראה שגם להיפך, בלי הלקוחות הקיום של העסק שלכם בסיכון. על ידי כמה שלבים פשוטים נוכל לייצר אפליקציות ווב לארגון שלכם שתקל על פעולות היום-יום של הגולשים ותגדיל את קהל הלקוחות, אלו הם השלבים:
1. שיחת היכרות אנחנו עסק שמאמין באנשים וכדי שנדע כיצד לבצע עבורכם אנליזה רוחבית מותאמת באופן איכותי ומניב, מן נראוי, שקודם כל נכיר אחד את השנייה (אפשר גם בוידאו וגם פרונטלית אנחנו לא מתביישים).
2. קווים מנחים יחדיו נבין מהם היעדים והמטרות המרכזיות (לידים, מכירות, הרשמות וכו'), שנוצרות בשלב בניית האסטרטגיה השיווקית, על ידי מחקר של העסק ונקודות המפגש עם הלקוחות שלכם (הערוצים השונים). כל אלו יעזרו לנו בבחינה של הארגון וקביעת ההיררכיה ופיצוח של הבנת חווית/התנהגות הצרכן.
3. ביצוע יישום של המסקנות משלב הקווים המנחים והמחקר. בנייה של דאשבורד מפורט ונעים התואם לצרכים שלכם שיעזור לקדם את העסק שלכם בשלל הערוצים וישפר את חווית הגלישה והשימוש באתר שלכם, שיוביל לעלייה בהכנסות.
4. (אופציונלי) תמיכה לטווח הארוך  במידה ותרגישו שאתם צריכים אותנו גם בשלבים מאוחרים יותר של הארגון נשמח להיות שם בשבילכם, כי כשהעסק גדל ערוצי השיווק מתרבים וצריך להשאר עם יד על הדופק.

בין לקוחותינו

hightower
אייקון פיטנס
סיסקו
לייב טיקטס
M&M
האוניברסיטה העברית
תגלית

שאלות נפוצות - אנליזה רוחבית

יצירת דוחות והפקת לקחים חוצי-ערוצים. התהליך של אנליזה רוחבית מציג נתונים מכלל הערוצים בהם יש פעילות או מקורות שונים מקושרים (חנות פיזית, עמדות מכירה, קמפיינים במרחב הציבורי וכולי) ואז מנתחים אותם על מנת לספק תמונת מצב אמיתית לגבי הלקוחות ואסטרטגיות השיווק של העסק. בדרך זו, אפשר להגיע למסקנות ולגבש תובנות באילו דרכים הלקוח ממיר או מבצע רכישה בפועל של המוצר או השלים את הפעולה באחת מנקודות המפגש. הדבר מאפשר קבלת החלטות נכונה ומושכלת.

באקסל פשוטו כמשמעו לא, אך יש תוספים כמו supermetrics המאפשרים כינוס של נתונים מערוצי שיווק רבים ויצירה של אוטומציות שיווקיות. על מנת ליצור חתך מדויק בין שלל ערוצי השיווק ולנתח נתונים במאסה גדולה ואיכותית צריך להשתמש בכלים יעודיים המותאמים לכך. 

בשנים האחרונות, שמספר ערוצי השיווק גדל בצורה דרסטית, עולם השיווק הבין את הכוח בלהבין את הכוח של כל כלי. לכן, חברות רבות יצרו ממשקים אשר מסוגלים להתחבר לכלים פרסומיים הקיימים בשוק ולאסוף מהם את הנתונים. בעוד שאפשר להתעסק עם טבלאות אקסל רבות וניתוח ידני של הנתונים, הכלים הרבים שישנם מקלים על התהליך וחוסכים שעות עבודה רבות – ובעצם חוסכים גם בכסף. בין הכלים הקיימים: Supermetrics, Oviond, Looker, Tableau ועוד.

ברגע שאתם פועלים ביותר מערוץ שיווק אחד, למשל פייסבוק וחנות פיזית, רצוי ואף מומלץ לעשות ניתוח רוחבי. בסופו של דבר, האנליזה הרוחבית מספרת את הסיפור של העסק שלכם הכי טוב שאפשר, ללא הטיות או השערות, כאשר התובנות שהיא מספקת משפרות את היכולות שלכם. כאשר מתרכזים בכל כלי בנפרד אי אפשר להבין את הדרך בה עובר המשתמש הפוטנציאלי, שהרי הוא עובר בלפחות 4.5 ערוצי תקשורת עד לביצוע פעולה שמניבה ומגדילה לכם את ההכנסות. המבט העילי שמאפשרת האנליזה הרוחבית עוזרת להבין את ההתנהגות של הצרכן ובכך להשקיע את הקתציבים השיווקיים בצורה חכמה שתייעל את הארגון.

אנליזה רוחבית - Cross Channel Analysis​

אחרי שלמדתם קצת מה החשיבות של אנליזה רוחבית, יתרונות, חסרונות וקיבלתם תשובות לשאלות נפוצות האם אתם מוכנים לשפר את הניהול של העסק שלכם?

בהשארת הפרטים אני  מאשר/ת לקבל אימיילים וחומרים פרסומיים מג'אם פלאן

תפריט נגישות

דברו איתנו

רוצים להיות הראשונים?
2CLICK REVIEW 
שני קליקים ויש לכם ביקורת
השאירו פרטים והירשמו לגרסת הבטא