gemplan חברת שיווק דיגיטלי ובניית אתרים

מחקרים מראים – ככה הבינה המלאכותית הולכת להשפיע על העולם ב30 שנים הבאות

תוכן עניינים:

מטלפונים חכמים ועד כלים שכותבים, מציירים ומתכננים במקומינו, בינה מלאכותית כבר נמצאת בכל מקום בחיינו הדיגיטליים.

אנחנו בתקופה שבה המומנטום מאחורי AI הולך וגדל, בין השאר הודות לכמויות האדירות של נתונים שמחשבים יכולים לאסוף על כל הפעילויות שלנו במרחב הדיגיטלי. 

מומחים בחקר בינה מלאכותית משתמשים בכל הנתונים האלה כדי לאמן מכונות כיצד ללמוד ולחזות מה אנחנו רוצים – או לא רוצים, ולכן הכלים נהיים יותר ויותר מדוייקים ותואמים את הצרכים שלנו

על פי חוקרי USC – אוניברסיטת דרום קליפורניה ככה הבינה המלאכותית הולכת להשפיע על העתיד שלנו בכל תחומי החיים.

 

עולם העבודה

AI לא יחליף אתכם, אבל מי שילמד לעבוד עם הכלים של הAI כן.

מטלפונים חכמים ועד כלים שכותבים, מציירים ומתכננים במקומינו, בינה מלאכותית כבר נמצאת בכל מקום בחיינו הדיגיטליים.
אנחנו בתקופה שבה המומנטום מאחורי AI הולך וגדל, בין השאר הודות לכמויות האדירות של נתונים שמחשבים יכולים לאסוף על כל הפעילויות שלנו במרחב הדיגיטלי.
מומחים בחקר בינה מלאכותית משתמשים בכל הנתונים האלה כדי לאמן מכונות כיצד ללמוד ולחזות מה אנחנו רוצים – או לא רוצים, ולכן הכלים נהיים יותר ויותר מדוייקים ותואמים את הצרכים שלנו
על פי חוקרי USC – אוניברסיטת דרום קליפורניה ככה הבינה המלאכותית הולכת להשפיע על העתיד שלנו בכל תחומי החיים.

בינה מלאכותית מחוללת מהפכה בכלכלה העולמית וככל שהיא מתקדמת, היא תבנה מחדש את מקום העבודה בצורה עמוקה כמו המהפכה התעשייתית.

כדאי להגיע מוכנים ולא לפחד מהשינוי.

אילו אפשרויות חדשות המהפכה מחוללת?

בהתבסס על מה שראינו עד כה, ברור שמאות מיליוני משרות מסורתיות בכל מגזרי הכלכלה העולמית, בכל רמת הכנסה, יאבדו לטובת הבינה מלאכותית. 

זה בלתי נמנע, החלק המאתגר הוא בהבנת מה מסתתר מעבר לשינוי הזה. אם מסתכלים מקרוב על מה שקורה כבר ניתן להבחין באופן שבו מהפכת הבינה המלאכותית תיצור מקומות עבודה.

איסוף נתונים – DATA

הבינה המלאכותית דורשת הרבה נתונים כדי לאתחל את הלמידה שלה. רוב החברות הגדולות משתמשות כיום בנתוני לקוחות. לדוגמה, פייסבוק משתמשת בתמונות שהועלו מחשבונות משתמש כדי לאמן את תוכנת זיהוי הפנים שלה (כעת היא יכולה למצוא אותך מתוך יותר מ-800 מיליון אנשים תוך חמש שניות). אובר משתמשת ביותר מ-700 אלף "שותפים" כדי לאסוף נתונים הדרושים לבניית שירות משלוחים עולמי שהיא מקווה להפוך לאוטומטית עם מכוניות מונעות בינה מלאכותית. ככל שה-AI מתפשט לכל פינה ופינה בכלכלה, איסוף נתונים מיוחד יהפוך לפעילות בעלת ערך הולך וגובר, ויהפוך אותה למקור לתעסוקה בקנה מידה גדול.

אז אולי לא יהיו יותר אנשים שאוספים את הנתונים, אבל כדי שכלי הבינה המלאכותית יוכלו לפעול צריך לתכנן את הData Base בצורה חכמה ולדאוג שיש לכלים את הנתונים שהם צריכים כדי להוציא לנו מסקנות חכמות.

הדרכה ואימון

כלי הבינה המלאכותית יכולים ללמוד בעצמם, אבל הם יכולים להיות טובים מאוד במה שהם עושים (ולהישאר כך למרות העולם המשתנה במהירות) באמצעות אימון – שזה בעצם שימוש חוזר וביצוע פעולות שמאפשרות לאסוף נתונים. חברות רבות כבר מנצלות זאת. לדוגמה, לקוחות טסלה רושמים מיליון מיילים ביום ומאמנים באופן פעיל את הבינה המלאכותית במכוניותיהם, ו-Deepmind של גוגל משתמש במאמנים אנושיים כדי לתגמל ולנתב מחדש את הבינה המלאכותית כדי להאיץ באופן קיצוני את הישגי הביצועים בהשגת היעדים המוצהרים ולשמור על הביצועים הללו למרות השינוי האמיתי. ככל שמכשירי AI מיוחדים ומותאמים הופכים נפוצים, יידרשו מיליוני מאמנים אנושיים בעלי יכולת להכשיר ולהדריך באופן פעיל AIs כדי להגיע ולשמור על סטנדרטים של ביצועים – משירות לקוחות ועד מכירות לייצור ועד משפט ועד רפואה לקמעונאות.

חשיבה ופיתוח AI

הכלים לבניית בינה מלאכותית כבר נגישים והופכים יותר מיום ליום. זה מוריד את הרף עבור יישומים יצירתיים של AI. אפילו הגרסה המוקדמת של כלי בניית הבינה המלאכותית של גוגל (TensorFlow), הייתה נגישה מספיק כדי להשיק אלפי פרויקטים של בינה מלאכותית שהיו בתוך החברה. מאז, גוגל שיפרה אותו באופן קיצוני עם כלי אימון חדשים, זיהוי תמונות והיכולת להפעיל AIs מאומנים מראש באנדרואיד. התקדמות זו מקלה על מספר גדול וגדל של אנשים, בתוך ומחוץ לעולם הארגוני, לבנות בינה מלאכותית מיוחדות הפותרות בעיות ומאיצות ביצועים. הערך האדיר שזה ייצור אומר שהתעסקות בבינה מלאכותית תהפוך למשרה מלאה בעלת ערך רב עבור מיליונים.

עולם הבידור

אם חשבתם שנטפליקס שינו את הדרך שבה אנחנו רואים טלוויזיה תראו מה מחכה לנו בעתיד נוכל לשבת על הספה ולהזמין סרט מותאם אישית הכולל שחקנים וירטואליים לבחירתך. מה שידוע עד כה זה שלאולפני קולנוע כבר יש את האפשרות לייצר תוכניות חיזוי מתוחכמות באמצעות כלים של בינה מלאכתותית שינתחו את קו העלילה של תסריט קולנוע ויחזו את פוטנציאל הקופות שלו – או במילים אחרות, אין סרט שהוא לא שובר קופות.

רפואה

למה לפתח תרופה שמתאימה לקבוצת אנשים אם ניתן להתאים אותה לגנום המדויק של כל אחד ואחת? אלגוריתמי בינה מלאכותית יאפשרו לרופאים ובתי חולים לנתח טוב יותר נתונים ולהתאים את הטיפול הבריאותי שלהם לגנים, לסביבה ולאורח החיים של כל מטופל. מאבחון גידולי מוח ועד להחלטה איזה טיפול בסרטן יעבוד הכי טוב עבור אדם, בינה מלאכותית תניע את מהפכת הרפואה המותאמת אישית.

אבטחת מידע

היו כ-707 מיליון פרצות אבטחת מידע ב-2021, ו-554 מיליון במחצית הראשונה של 2022 לבדה. חברות נאבקות להישאר צעד אחד לפני ההאקרים. מומחי USC טוענים שיכולות הלמידה והאוטומציה העצמית שמאפשרת בינה מלאכותית יכולות להגן על נתונים בצורה שיטתית ובמחיר סביר יותר, ולשמור על אנשים בטוחים יותר מפני טרור או אפילו גניבת זהות בקנה מידה קטן יותר. כלים מבוססי בינה מלאכותית מחפשים דפוסים הקשורים לוירוסים ותוכנות מחשב זדוניות לפני שהם יכולים לגנוב כמויות אדירות של מידע או לגרום להרס.

משימות חיוניות

כלי בינה מלאכותית יעזרו לאנשים מבוגרים להישאר עצמאיים ולחיות בבתיהם זמן רב יותר. כלי בינה מלאכותית ישמרו על מזון מזין זמין, יגיעו בבטחה לחפצים במדפים גבוהים וינטרו תנועה בבית קשיש. הכלים יכלו לכסח מדשאות, לשמור על חלונות שטופים ואפילו לעזור ברחצה והיגיינה. עבודות רבות אחרות שחוזרות על עצמן ופיזיות מושלמות עבור כלים מבוססי בינה מלאכותית. אבל העבודה הנעזרת בבינה מלאכותית עשויה להיות קריטית עוד יותר בתחומים מסוכנים כמו כרייה, כיבוי אש, פינוי מוקשים וטיפול בחומרים רדיואקטיביים.

תחבורה

המקום בו עשויה להיות ה-AI ההשפעה הגדולה ביותר בעתיד הקרוב הוא מכוניות בנהיגה עצמית. בניגוד לבני אדם, נהגי בינה מלאכותית אף פעם לא מסתכלים למטה אל הרדיו, שמים מסקרה או מתווכחים עם ילדיהם במושב האחורי. הודות לטסלה, מכוניות אוטונומיות כבר כאן, אבל שימו לב שהן יהיו בכל מקום עד 2030. רכבות ללא נהג כבר שולטות על המסילה בערים באירופה, ובואינג בונה מטוס סילון אוטונומי.

 

השינויים עוד ימשיכו להגיע, הישארו מעודכנים ותשאלו את עצמכם איך אתם יכולים להשתמש בטכנולגיות החדשות לשפר את איכות החיים שלכם

מוזמנים ליצור קשר ונחשוב ביחד

Gemplan

ב GemPlan פועל צוות מומחים, כל אחד בתחומו, שיודעים להביא כל כלי לרמה הגבוהה ביותר ולאחר מכן, לעבוד יחד ולשלב את היכולות לאסטרטגיה אחת מנצחת. אנחנו טובים יותר יחד. שלושת הבסיסים שלנו הם: טכנולוגיה חכמה, תוכן מבריק ופרסום אסטרטגי ממוקד מטרה. השילוב בין שלושתם מאפשר לנו להביא לכם את הפתרונות הטובים ביותר לבניית הנוכחות וההצלחה של החברה שלכם ברשת. החברה בנויה מצוות של אנשים מעולים שאוהבים ונהנים ממה שהם עושים. אנחנו השותפים של ‏הלקוחות שלנו להצלחה והעבודה איתנו צמודה ואישית. אנחנו כאן תמיד, לכל בקשה, שאלה או ‏התייעצות. אנחנו מעורבים בעסק, לומדים את התחום, תמיד שואפים לקחת את הדברים צעד אחד ‏קדימה ולעדכן אתכם בחידושים, גם באלו שטרם ביקשתם. אנחנו עושים, מנהלים, מייעצים וחושבים ‏יחד איתכם.
אהבתם? הרשמו לניוזלטר שלנו

ידע זה כוח ואנחנו אוהבים אתכם חזקים. הזינו את המייל שלכם ונדאג שתשארו מעודכנים

שתפו עם חברים, מי יודע לאן זה יוביל

מאמרים שתמיד רצית לקרוא
פיתוח מוצרים דיגיטליים

הקמת אתר וורדפרס – בעד ונגד

וורדפרס היא אחד הפלטפורמות הפופולריות ביותר לבניית אתרים. וורדפרס משמשת כ- 30% מכלל האתרים הפעילים כיום, ויותר ממחצית מערכות ניהול התוכן (CMS) עובדות על וורדפרס.

אפליקציות Web​

המדריך לבניית MVP בכמה צעדים פשוטים!

מאיפה הכל התחיל? בשנת 1999, בחור צעיר רצה לקנות זוג נעליים מסוים. הוא הלך לקניון במטרה לקנות את הנעליים ולצערו גילה שנגמר המלאי. מתוך התסכול,

בואו נעשה דברים נפלאים ביחד!

תפריט נגישות

דברו איתנו

רוצים להיות הראשונים?
2CLICK REVIEW 
שני קליקים ויש לכם ביקורת
השאירו פרטים והירשמו לגרסת הבטא