בניית אתרים לעסקים- למה כדאי לשים לב

כיום אפשר לומר כי בניית אתרים לעסקים מעולם לא הייתה כה קלה, עם המגוון האדיר של תוכנות ואפליקציות לבניית אתרים הקיים בשוק. בניית אתר וורדפרס בסיסי הפכה להיות מעשית, זולה, מהירה ופשוטה הרבה יותר. יחד עם זאת, הדרישות מהאתרים עלו בדרגה. אם בימים עברו השאלה החשובה הייתה “מהו יחס ההמרה?”, הרי שכיום ניתן להציג, לבדוק ולקבל נתונים לגבי כל רכיב באתר; האם הוא נקודה חמה? מה יחס ההמרה שלו? היכן יש אזורים “מתים”? וכו’.

מובן שבדיקה קפדנית מעין זו יוצרת אתגרים חדשים למעצבי ובוני האתרים. כאשר כל שורת קוד וכל פיקסל מוערכים על פי תרומתם להמרה הכוללת, נדרש מאמץ תכנוני ועיצובי אינטנסיבי כדי לוודא קבלת תוצאות רצויות.

אין פלא שבהקשר של בניית אתרים לעסקים, הדרישות שהאתר יהיה מושך, יעיל, תחרותי ובעל יחס המרה גבוה, רק עולות. בניית אתר וורדפרס היא, על פניו, משימה קלה לביצוע, אבל אתר עסקי יימדד בסופו של דבר ביחס ההמרה, ובמיקומו בתוצאות החיפוש של גוגל או של כל מנוע חיפוש אחר.

נקודות למחשבה בנושא בניית אתרים לעסקים:

  • הקלו על המשתמשים – ידוע שטווח הקשב של גולשים באתרים הוא קצר מאד. עם שפע המידע והאפשרויות העומדות לרשותם, יש חלון זמן קצר למשוך אותם לפני שהם עוזבים את הדף ועוברים לקישור הבא. הציגו את עצמכם בקצרה, ואפשרו לעבור ישר לאזור פעילות אינטראקטיבית שתפעיל את המשתמש.
  • מקדו את זרימת תשומת הלב – משתמשים אינם סורקים דפי אינטרנט באופן ליניארי, והם גם לא קוראים בעיון את כל מה שכתוב בדף. צריך ללכוד את תשומת ליבם בטווח הזמן הקצוב, ולכוון אותם למהות הדף – הדבר החשוב ביותר בו, מבחינתכם.
  • הקפידו על תוכן איכותי – כיום אין ספק: תוכן הוא המלך. יש לזכור שהכל מיועד להציב את התוכן במרכז הבמה; חשוב שהעיצוב לא יאפיל על התוכן. תוכן איכותי ואמין ימשוך גולשים ומשתמשים לבקר שוב, ויסייע גם למטרות קידום בגוגל.
  • דאגו לאיזון בין הקונבנציונלי לחדשני – אין לזלזל בחשיבות של יצירתיות וייחודיות בעיצוב, אולם יש לזכור שגם ל”מקובל” יש יתרונות. הסיבה לכך היא שעיצוב ייחודי מדי עלול לדרוש מהגולש עקומת למידה תלולה יותר.
  • השתמשו בטיפוגרפיה בחוכמה – כלל אצבע חשוב: הימנעו משימוש ביותר משניים או שלושה גופנים; וריאציות רבות מדי של גופנים וצבעים עלולות להסיט את תשומת הלב, לבלבל ולעצבן.
  • הריצו את האתר בזמן אמת – אי אפשר לדעת אם דף האינטרנט עושה מה שהוא אמור לעשות, אלא אם כן לוקחים אותו לבדיקה “בשטח”.

לסיכום:

בניית אתר וורדפרס נראית על פניו תהליך פשוט, אך על מנת שהאתר יהיה איכותי ויעיל כדאי להפקיד את המלאכה בידי מקצוענים. ג’אם פלאן תשמח ללוות אתכם בכל שלבי ההקמה, הפיתוח והטיפוח.

בואו נעשה דברים נפלאים ביחד!

יכול לעניין אותך גם

מאמרים שתמיד רצית לקרוא

קידום אורגני SEO
בניית אתרים

4 צעדים לתכנון האתר המושלם

חשיבות תכנון האתר לפני הקמתו כשמהנדס בונה בניין הוא מקדיש את מירב המאמצים לבניית תוכנית עבודה מושלמת כך שסיכויה להיכשל יהיו נמוכים. הרי, שאם המהנדס

אהבתם? הרשמו לניוזלטר שלנו

ידע זה כוח ואנחנו אוהבים אתכם חזקים. רישמו את המייל שלכם ונדאג שתשארו מעודכנים

שתפו עם חברים, מי יודע לאן זה יוביל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

דברו איתנו

דברו איתנו

Open chat
היי כיף שבאתם,
איך נוכל לעזור?